Su Kaçağı Tespiti

 

Garanti Tesisat, sektörün ilk su kaçak tespit firması olarak çalışmalarını sürdürmektedir.Su kaçak tespiti, su kaçak tespiti üsküdar, su kaçak testi Türkiye’ye ilk su kaçağı bulma cihazları getirterek, sektörde yenilikçi ve teknoloji anlamında sürekli kendine yenilikler katan kurumsal tesisat firmasıdır. 15 servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçe ve semtlerine su kaçağı tespit hizmetini uzaklık fark etmeden aynı fiyata sunmaktadır.

Su kaçağı sorunlarını genellikle, tesisatınızda ki patlak, çatlayan borulardan kaynaklanır, ev ve iş yerinizdeki su tesisatınızın yapımı yada tamiratı esnasında ki usta hatalarından da kaynaklanan su sızıntıları erken tespit edilip çözülmezse, su baskını, parke ve duvarlarda hasara sebep olur.

Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için kameralı cihazlar kullanırız, su kaçağı bulma işlemi 1-2 saat sürmektedir. daire, villa, cafe, iş yeri, mağaza, dükkan, okul, alışveriş merkezi , hastane gibi tüm konutlarda cihazlarla su kaçaklarını buluyoruz, su sızıntısı bulunan yerde bir tadilat yapılmadan su kaçağının yeri kısa sürede bulunur. Su kaçağı tespiti için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Su Sızıntısı Tespit İşleminde Tadilat Oluyor mu ?

Su sızıntısı akustik dinleme cihazları, termal kamera, kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir. Tespit işleminde daireye gelen tüm su boru hatları kontrol edilerek su hatlarında bir sızıntı, çatlat, patlamış su borusu var mı kontrolü sağlanır. Su kaçağı tespiti işleminde bulunan arızalı alan işaretlenir, müşterinin isteğine göre sadece ufak bir alan kırılarak onarımı sağlanır.

Kırılan genellikle tek fayanslık bir alan kadar yer kaplamaktadır. Kırılan alan onarımı yapıldıktan sonra tekrardan orijinal hali gibi kapatılarak tespit ve onarım işlemi tamamlanmış olur.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Garanti tesisat bünyesinde çalışan ekip arkadaşlarımız, kaçak tespit konusunda uzun yıllardır firmamız da tecrübe kazanmış uzmanlardan oluşmaktadır. Su kaçakları bulunmasında kullanılan cihazlar,

  • Akustik dinleme cihazları
  • Kameralı boru çatlağı bulan cihazlar
  • Termal ısıya göre çalışan cihazlar
  • Nem ölçer cihazlar kullanılmaktadır.

Bu cihazlar su kaçaklarının yerini bulmada yardımcı olan profesyonel kaçak su bulma ekipmanlarıdır. Her tesisat firmasında bulunmayan sadece profesyonel hizmet veren firmaların kullandığı cihazlardır.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır ?

  • Kombi su seviyesi sürekli düşmesi su kaçağı olduğunu gösterir.
  • Duvarlarda nemlenme, tavanda damlacıkların oluşması, parke ve zeminde ıslaklık var ise su kaçağı sorununu yaşıyorsunuz demektir.
  • Muslukları kullanmadığınız halde, dairenizin önündeki su vanası dönmeye devam ediyorsa, dairenizde gizli su kaçağı vardır.
  • Parkelerinizde kabarma oluyorsa, su faturanız yüksek geliyorsa dairede su sızıntı var demektir.
  • Alt kattaki komşunuzun tavanında rutubet oluşuyorsa sizin dairenizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir.
  • Rutubetlenme yaşıyor ve duvarlarda kabarma görüyorsanız tesisatnızda su kaçağı sorunu var demektir.

Su Kaçağı Hangi Cihazlarla Bulunur ?

Akustik dinleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz su dediğimiz, çeşmeden akan suların herhangi bir kaçağı söz konusu olduğunda akustik dinleme cihazları sayesinde adım adım dinleme yöntemi ile tüm tesisat borularının geçtiği alanlar tek tek dinlenerek su kaçağı bulunur.

Nem ölçme cihazları ile su kaçak tespiti : Üzerindeki ekran sayesinde nemli olan alanların nem yoğunluğunu tespit etmesiyle olası su kaçaklarını bulmayı hedefleyen bir cihazdır.

Kameralı boru içi görüntüleme cihazları ile su kaçağı bulma : Temiz suyun dışında, pis su tesisatı için kullanılan boru ve pimaşların kameralı cihazlarla görüntülenerek bulunmasını sağlayan profesyonel cihazlardır. Tuvalet, lavabo ve diğer gider hatları tek tek görüntülenerek su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir.

Termal kamera ile su kaçağı tespiti : Sıcak su tesisatında bir kaçak biliniyorsa, termal cihazlar ile bu tür kaçaklar üzerindeki ısı göstergesi sayesinde kolaylıkla bulunmaktadır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespit Videomuz

Benzer sorunlar : su kaçağı nasıl bulunur, su kaçak tespiti, kaçak su bulma, su sızıntısı tespiti, kaçak su tespiti, üst kattan su akıyor, komşudan su akıyor, tuvaletten alt kata su akıyor, lavabo su damlatıyor, su sızıntısı nasıl bulunur, duvardan su geliyor, su kaçağı bulma firması, cihazla su kaçağı tespiti, kameralı su kaçak tespiti, su kaçağı tespiti fiyatları, kırmadan su kaçağı bulma