Tecrübeli Su Kaçak Tespiti

 

Noktasal Su Kaçak bulma adına kurumsal firmamız üstün modern teknolojik aletler ithal etmiş ve bu teknolojik aletleri sorunsuz bir şekilde personellerine kullandırtmak adına da bünyesi altında çalışmakta olan her personele özel eğitimler vermiştir.

Aldıkları eğitimler ve kullanmış oldukları üstün modern teknolojik aletlerin yardımı ile de kurumsal firmamızın uzman ve eğitimli personelleri evlerinizde veya iş yerlerinizde meydana gelen su kaçaklarını kırmadan bulmaktadır. Bu işlemler için uzman ekiplerimiz akustik ses dinleme, termal görüntü alma ve elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazları gibi teknolojik aletleri kullanır.

 

Su kaçağı tespiti çalışmalarımızda bilgisayarlı kameralı cihazlar kullanırız, su kaçak tespitlerini kırmadan noktasal olarak buluruz, kaçak tespiti hizmetimiz İstanbul’un tüm bölgelerine aynı fiyattır.

Noktasal Su Kaçaklarını Kamera ile Buluyoruz.

 

Su kaçakları su tesisat borularında oluşan arızalanmalardan dolayı meydana gelmektedir. Bu arızalanmaların sebebi ise su tesisat borularının kurulumu yapılırken ustaların yanlış işlemler yapması, su tesisat borularının geçiş noktalarında göçüklerin meydana gelmesi, su tesisat borularının eskimesi ile kireçlenerek kırılması veya çatlamasıdır.

Bu gibi sebeplerden ötürü su kaçakları meydana gelir ve kameralı su kaçağı tespiti uzman ekiplerimiz de bu kaçakları duvarları veya fayansları kırmadan bulur.

Noktasal Olarak Arızalı Bölge Bulunur

 

Tesisat Borularını Kırmadan Su Sızıntılarını Buluyoruz

Su tesisat sistemlerinde meydana gelen su kaçaklarını kurumsal firmamızın uzman ekipleri belirledikleri yöntemler ile bulur. Bu yöntem de uzman ekiplerimiz öncelikle su tesisat borularını bulmayı tercih eder. Bunun için de elektromanyetik su tesisat ve boru bulma cihazı kullanılır.

Bu cihazın kullanılmasının nedeni ise su tesisat borularının çıplak gözle görülememesi, duvarların içinden veya fayansların altından geçirilerek yapılmasıdır. Bu yüzden uzman ekiplerimiz bu teknolojik cihazı kullanır ve su tesisat borularının geçiş noktalarını duvarları veya fayansları kırmadan belirler. Daha sonra buralarda meydana gelen su kaçaklarını bulmak için de uzman ekiplerimiz akustik ses dinleme ve termal görüntü alma cihazlarını kullanır. Akustik ses dinleme cihazı sayesinde duvar içlerinde veya fayans altlarında oluşan her türlü su kaçağı ses kasılarak bulunur. Su kaçağının olduğu yerden bir kaç fayanslık bölge yerinden çıkarılarak su tesisat borularına ulaşılır ve su kaçağı onarılır. Termal görüntü alma cihazı da kullanılarak su tesisat borularında başka kaçakların olup olmadığı kontrol edilir ve su kaçağı bulma ve bulunan kaçakların onarılma işlemleri bitmiş olunur.