NELER YAPIYORUZ

HomeNELER YAPIYORUZ

Hizmetlerimiz

 • Petek Temizleme İşlemi
 • Makine ve İlaçla Petek Temizliği
 • Peteklerin Altı Isınmıyor
 • Petek Havası Alma
 • Çekmeköy Petek Temizleme
 • Lavabo Açma İşlemi
 • Tıkalı Lavabo Açma
 • Lavabo Gider Açma
 • Robotla Lavabo Açma
 • Çekmeköy Lavabo Açma

Petek temizliği hizmeti veren garanti tesisat şirketimiz, cihazla ve ilaçlı kimyasal kullanarak peteklerin içinde oluşan kurum ve tortuları temizleyerek, peteklerinizin daha fazla ısınmasını sağlayan kurumsal bir firmadır. 37 personelimiz ve 15 adet servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamızı arayarak aynı gün içinde servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Kombi petek temizleme konusuyla alakalı sizin için hazırladığımız öze içerik. Dünyanın büyük bir kısmı artık en temiz ısınma sistemi olan doğalgaz sistemleri ısınmakta. Ülkemizde de halen kömür ile ısınmak da alternatif olarak tercih edilirken hem daha sorunsuz ve tehlikesiz bir sistem olması hem de çevreyi çok daha az kirletmesi sebebiyle doğal gaz ile ısınmak çok daha cazip bir seçenek olmakta.

Evin her yerini eşit bir şekilde ısıtan bu sistem, merkezi sistem aracılığıyla ya da kombiler aracılığıyla kullanılmakta. Ancak kombilerin bu konuda biraz daha dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar istediğiniz kadar yakarak faturalarınızı bir miktar kontrol edebiliyor olsanız da merkezi sistem binalarda oturan kişiler daha az doğal faturası ödemekte. Özellikle evinizde izolasyon bulunmuyorsa ve kombileriniz tesisat bakımından yıpranmış ise çok daha faza fatura ödemeniz ve bunun karşılığında çok az bir miktar ısınmanız söz konusu olabilir. Kombi tesisat problemlerinden en önemlisi, kombi peteklerinin tıkanmış olmasıdır. Müşterilerimize, kombi petek temizliği ve kombi tesisatı bakımı konusunda vermiş olduğumuz hizmet sayesinde yaktığınız doğalgazı çok daha etkili bir şekilde ısınmak için kullanabilecek ve bunun yanında daha az fatura ödeyebileceksiniz.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında faturaların yükseldiği, doğalgaza zam geldiği bu dönemde kombi peteklerinize bakım yaptırarak faturalarınızı düşürebilirsiniz. Kombi peteklerinin bakıma ihtiyaç duymasının bazı belirtileri bulunmakta. Öncelikle bu belirtilerden biraz bahsedelim.

Kombi Petekleri Neden Tıkanır ?

Kombi peteklerinin tıkanma nedenlerinden bahsedecek olursak bu durumun öncelikli sebebinin oksitlenme olduğunu söyleyebiliriz. Petekler ve tesisat borularında dolaşan suda bulunan oksijen, peteklerin metal olan iç kısımları ile temas ettiğinde korozyona ve küfe neden olmaktadır.  Bu küfler su ile birlikte dökülerek birikinti ve tıkanma oluştururlar. Aynı zamanda yüne yüksek sıcaklıklarda yaşamsal faaliyetler gösteren termofil bakteriler de kombi peteklerinde yaşamaktadır. Bu bakterilerin ölüleri, artıkları ve oluşturdukları küfler de tıkanmanın önemli nedenlerinden biri olmaktadır. Kombi petekleri yıkanması işlemi sırasında, peteklerden ve tesisattan bol miktarda çamura benzer su akacaktır. Bu su küflü su olmaktadır. Tüm bunların yanında peteklerin birbiri ile bağlantısını sağlayan boruların hangi malzemeden seçildiği de önemlidir. Mobil sistem borular yerine plastik boruları tercih etmek, kombi tesisatının periyodik bakım aralıklarını biraz daha uzatacaktır.

Kimyasal ile Petek Temizleme

Diğer aşamada, ilaçlı su ile yıkama yapılmaktadır. Kimyasal sıvının eklediği su ile yıkama yapılır ve tüm bakteriler öldürülür. Böylece yine aynı bakterilerin hızlı bir şekilde küf oluşturmaya başlamaları engellenmektedir.  Bu aşamadan sonra durulama işlemi yapılır ve kombi tesisatı yeniden kombiye bağlanır. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika ya da 1 saat sürmektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Garanti Tesisat firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilir aynı gün için servis talebi oluşturabilirsiniz.

Kaloriferlerin bakımını kış gelmeden yaptırmamız oldukça önemlidir. Eğer bu bakımı yaptırmazsanız bu kış da harcadığınız paranın karşılığını alamazsınız. Aynı zamanda her sene kalorifer içerisindeki pislik birikerek bu sene çok daha az bir ısınma sağlamış olursunuz.

Kaloriferlerinizdeki performans düşüklüğünün pek çok sebebi bulunmaktadır. Ama performans düşüklüğünün başlıca 2 temel nedeni bulunmaktadır. Şimdi bu yazımızda bunlardan bahsederek bunlardan nasıl kurtulacağımızdan bahsedelim.

Kalorifer performansının düşük olmasının ve iyi ısıtamamasının temel sebepleri arasında kalorifer içerisinde hava bulunmasıdır. Kalorifer içerisindeki hava olan yere sıcak suyun ulaşması imkânsındır. Bu da kaloriferlerinizin her yerinin ısınmasını engeller. Isınmayan kalorifer de kolayca ortamı ısıtamaz. Bu da verdiğiniz paranın karşılığını almanızı engeller. Eğer kalorifer içerisindeki havanın nasıl boşaltılacağını bilirseniz, sonrasında bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Kalorifer havası nasıl alınır diye soruyorsanız ilk olarak bir purjör anahtarı satın almalısınız. Bu anahtar sizin hava alan kısmı kolayca açmanızı sağlayacaktır.

Açılan bu alandan hava çıkışını sağlayabilirsiniz. Kalorifer içerisindeki hava akışı bittikten sonra su akışı başlar. İşte o zaman yine bu anahtar ile hava boşaltılan yeri kapatarak hava boşalmasını sağlayabilirsiniz. İçerisinden hava boşalan kalorifer bundan sonra çok daha verimli çalışacaktır. Kaloriferinizin havasını boşalttığını sırada eğer kaloriferinizin içerisindeki suyun pis olduğunu gördüyseniz yapmanız gereken kalorifer temizliğidir.

Kalorifer performansının düşük olmasının sebeplerinden biri de kalorifer temizliğinin yapılmamasıdır. Normalde kaloriferlerin her 2 yılda bir bakımı yapılmalıdır. Eğer bu bakım yapılmazsa kaloriferlerinizin içerisi pislik ile dolar. Pislik ile dolan kaloriferde suyun geçmesini engeller. Bu da kaloriferlerinizin ısınmasını engeller. Kalorifer havası nasıl alınır diye öğrendikten sonra kalorifer nasıl temizlenir diye öğrenebilir. Fakat kalorifer temizleme işi hava alma işlemi kadar basit değildir. Oldukça zahmetli ve zor bir işlemdir. Eğer eviniz batmadan temiz ve sağlıklı bir temizleme işlemi istiyorsanız bu işi bilen kişilere emanet etmeniz önerilir. Ayrıca kendi yaptığınız kalorifer temizliği sırasında kimyasal kullanmamanız temizliğin tam sağlanmamasını sağlar. Eğer tam bir temizlik ve kaloriferlerinizden tam bir verim almak istiyorsanız temizlik işini ustalara bırakmalısınız.

Kaloriferler insanların en önemli ısınma yöntemleri arasında yer almaktadır. Kalorifer sistemlerinin bağlanma zamanlarında bağlantı yapanların bakımları konusunda bilgi verdikleri aşikârdır. Ancak insanlar bunu çok fazla duymadıklarından uzun süre kullanımlarına karşın bakım yaptırmamaktadırlar. Isınma sistemlerinin çalışmasını sağlayan su kaloriferler içerisinde sürekli bir dolaşım içerisindedir. Ancak kaloriferlerde ısınma sorunları yaşanmaya başlandıysa da su yeteri kadar dolaşım sağlamıyor demektir. Kalorifer peteğinin altı ısınmıyor üstü ısınıyorsa bir sorun olduğunu bilmeniz gerekmelidir. Bu sorunun birkaç nedeni olabilir. Havasının alınmasının gerekliliği, suyunun değişiminin yapılması, kaloriferlerin temizlenmesi gerektiği gibi nedenlerdir.

Kaloriferlerin havasının alınması gerekebilir. Bu işlemi kendinizde yapabilirsiniz. Öncelikle bir tornavidaya ya da anahtara ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra kaloriferin yanındaki müşürü açmalısınız. Daha sonra yavaş yavaş saat dönme yönünün tersine doğru çevirmelisiniz. Ne zaman su gelmeye başlarsa işte o zaman kalorifer içerisinde bulunan hava çıkmış olacaktır. Son olarak da müşürü saat dönme yönüne doğru çevirerek kapatmalısınız. Bu işlemi bu kadar kısa sürede bitirebilmektesiniz. Kalorifer peteğinin altı ısınmıyorsa bu havasından kaynaklanabildiği gibi suyunun olmamasından da kaynaklanabilmektedir. Suyunun değişimini yapabilirsiniz. İçeride olan kirli su boşaltıldıktan sonra kalorifere su basıncı uygulanmalıdır. Daha sonra ise su sirkülâsyonun sağlanması beklenmektedir. Bir sıkıntı yok ve ısınma sorunu yaşanmıyorsa sorun çözülmüş olacaktır.

Ne yaparsanız yapın kalorifer peteğinin altı ısınmıyorsa firmalarla görüşmeniz gerekebilir. Artık temizlenme zamanı gelmiştir. Firmaların cihazları ile bu iş sandığınızdan daha kolay olmuştur. Petekler yerlerinden sökülmeden temizleme yapılmaktadır. Eskiden olsa petekler yerlerinden sökülür her yer kirlenirdi. Günümüz koşullarında kaloriferler yerlerinden sökülmeden temizleme yapılmaktadır. Temizleme işlemi için asit içerikli özel karışımlar kullanılmaktadır. Karışımlar kaloriferlerdeki tortuların sökülmesini sağlamaktadır. Cihazlarla kaloriferlere gönderilen kimyasallar 45 dakika bekletildikten sonra aynı şekilde cihazlarla boşaltılmaktadır. Kaloriferler durulandıktan sonra su sirkülâsyonunun sağlanıp sağlanmadığı kontrol edildikten sonra sorun tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Firmalar en uygun fiyatlarla hizmet vermektedirler. Kaliteli bir hizmet için en iyi firmaları araştırıp tercih etmeniz gerekmektedir. Aklınıza takılan her konuda ve her soruda bilgi alabilme hakkına sahip olmaktasınız.

Kış aylarında pek ok kişiden duyulan şikâyetler arasında çok fazla yakmasına rağmen hiç ısınamıyorum şikâyeti gelir. Bu çok fazla yakıp hiç ısınamam şikâyetlerinin pek çok sebebi olabilir. Bu sebepler arasında evinizin yalıtımının kötü olması en başta gelir. Eğer iyi bir yalıtılmış eviniz yoksa dışarıdaki soğuk havayı içeriye alan ev, içerideki sıcak havayı da dışarıya yansıtacaktır. Bu da evin ısınmasını zorlaştıracaktır. Eğer evinizin yalıtımı iyi ise bu sorun kaloriferlerinizden kaynaklı olabilir.

Bu sorunun nedenleri arasında kalorifer petekleri ile borular arasındaki bağlantının iyi olmaması olabilir. Eğer bu bağlantılar sağlam kurulmadıysa peteklerin ısı kaçırması muhtemeldir. Kaloriferlerin iyi ısınmamasının nedenleri arasında akla gelecek diğer şey kaloriferlerin içerisinde hava söz konusu olmasıdır. Zaten hava biriken kalorifer kendini hemen belli eder. Eğer kaloriferinizin yarısı sıcak yarısı soğuk ise o zaman kaloriferlerinizin havasının alınma vakti gelmiş demektir. Bu hava alma işlemini kaloriferleriniz çok ısınmadan yapmanız yanma ihtimalinizi azaltır. Çünkü hava çıkışı sırasında sıcak su çıkışı da olabilir. Bu sıcak su çıkışı ortalığı kirletmemesi için bir bezi önceden yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.

Kalorifer peteği havası nasıl alınır sorununa da gelince ilk olarak bu havanın kolay alınması amacı ile purjör anahtarı satın almanız gerekmektedir. Bu anahtar kalorifer havası alınacak kısmın gevşemesine yardımcı olur. Aynı zamanda bu anahtar sayesinde kalorifer içerisindeki suyun hâkimiyetini de kaybetmemiş olursunuz. Eğer başka cisimler ile hava almaya kalkarsanız evinizin içerisinin su olma ihtimalini arttırırsınız. Eğer evinizin batmasını istemiyorsanız bu alet ile hava alma işlemi gerçekleştirmeyi tercih etmelisiniz. Hava alma işlemi kalorifer açılan boşluk yerinden su gelesiye kadar devam eder. Artık hava gelmeyip su geldiği zamanda hava alma işleminiz tamamlanmış demektir. Sonrasında kaloriferiniz eski performansına dönerek en verimli şekilde sizi ısıtacaktır.

Kalorifer peteği havası nasıl alınır sorusunun yanıtı gördüğünüz gibi oldukça basittir. Eğer bu hava alma işlemi sırasında kaloriferinizin içerisinden pis su çıkarsa o zaman kaloriferinizi temizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Yine sitemizden kaloriferin nasıl temizleneceğini öğrenerek kışa kolayca hazırlık yapabilirsiniz.

Petek temizliği hizmeti veren Garanti tesisat şirketimiz, cihazla ve ilaçlı kimyasal kullanarak peteklerin içinde oluşan kurum ve tortuları temizleyerek, peteklerinizin daha fazla ısınmasını sağlayan kurumsal bir firmadır. 27 personelimiz ve 10 adet servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamızı arayarak aynı gün içinde servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Kombi petek temizleme konusuyla alakalı sizin için hazırladığımız öze içerik. Dünyanın büyük bir kısmı artık en temiz ısınma sistemi olan doğalgaz sistemleri ısınmakta. Ülkemizde de halen kömür ile ısınmak da alternatif olarak tercih edilirken hem daha sorunsuz ve tehlikesiz bir sistem olması hem de çevreyi çok daha az kirletmesi sebebiyle doğal gaz ile ısınmak çok daha cazip bir seçenek olmakta.

Evin her yerini eşit bir şekilde ısıtan bu sistem, merkezi sistem aracılığıyla ya da kombiler aracılığıyla kullanılmakta. Ancak kombilerin bu konuda biraz daha dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar istediğiniz kadar yakarak faturalarınızı bir miktar kontrol edebiliyor olsanız da merkezi sistem binalarda oturan kişiler daha az doğal faturası ödemekte. Özellikle evinizde izolasyon bulunmuyorsa ve kombileriniz tesisat bakımından yıpranmış ise çok daha faza fatura ödemeniz ve bunun karşılığında çok az bir miktar ısınmanız söz konusu olabilir. Kombi tesisat problemlerinden en önemlisi, kombi peteklerinin tıkanmış olmasıdır. Müşterilerimize, kombi petek temizliği ve kombi tesisatı bakımı konusunda vermiş olduğumuz hizmet sayesinde yaktığınız doğalgazı çok daha etkili bir şekilde ısınmak için kullanabilecek ve bunun yanında daha az fatura ödeyebileceksiniz.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında faturaların yükseldiği, doğalgaza zam geldiği bu dönemde kombi peteklerinize bakım yaptırarak faturalarınızı düşürebilirsiniz. Kombi peteklerinin bakıma ihtiyaç duymasının bazı belirtileri bulunmakta. Öncelikle bu belirtilerden biraz bahsedelim.

Kombi Petekleri Neden Tıkanır ?

Kombi peteklerinin tıkanma nedenlerinden bahsedecek olursak bu durumun öncelikli sebebinin oksitlenme olduğunu söyleyebiliriz. Petekler ve tesisat borularında dolaşan suda bulunan oksijen, peteklerin metal olan iç kısımları ile temas ettiğinde korozyona ve küfe neden olmaktadır.  Bu küfler su ile birlikte dökülerek birikinti ve tıkanma oluştururlar. Aynı zamanda yüne yüksek sıcaklıklarda yaşamsal faaliyetler gösteren termofil bakteriler de kombi peteklerinde yaşamaktadır. Bu bakterilerin ölüleri, artıkları ve oluşturdukları küfler de tıkanmanın önemli nedenlerinden biri olmaktadır. Kombi petekleri yıkanması işlemi sırasında, peteklerden ve tesisattan bol miktarda çamura benzer su akacaktır. Bu su küflü su olmaktadır. Tüm bunların yanında peteklerin birbiri ile bağlantısını sağlayan boruların hangi malzemeden seçildiği de önemlidir. Mobil sistem borular yerine plastik boruları tercih etmek, kombi tesisatının periyodik bakım aralıklarını biraz daha uzatacaktır.

Kimyasal ile Petek Temizleme

Diğer aşamada, ilaçlı su ile yıkama yapılmaktadır. Kimyasal sıvının eklediği su ile yıkama yapılır ve tüm bakteriler öldürülür. Böylece yine aynı bakterilerin hızlı bir şekilde küf oluşturmaya başlamaları engellenmektedir.  Bu aşamadan sonra durulama işlemi yapılır ve kombi tesisatı yeniden kombiye bağlanır. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika ya da 1 saat sürmektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Garanti tesisat firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilir aynı gün için servis talebi oluşturabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren Garanti tesisat firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiyenin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. 37 uzman personeli 15 adet servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak lavabo tıkanıklıklarına çözüm sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri ?

 • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboların giderlerini tıkarlar.
 • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerinden bir diğeridir.
 • Bina yapılırken yani inşaat esnasında lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinizin daralması, içi tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde bir diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, evye de yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Aç Kullanmalı Mıyım ?

Lavabo giderlerdeki tortu ve tıkanıklığın son bulması, lavabodan suların geri taşmaması ve bir daha asla lavabonun tıkanmaması için satın aldığınız lavabo aç kimyasallarını kullanmak, boş yere para harcamaktan başka bir işe yaramayan gereksiz ürünlerdir.

Çünkü bu tür kimyasallar yemek artıklarını, tortu bağlamış gider borularını, kireçlenen pvc boruları açmak yerine tıkanıklığın daha da artmasına sebep olan gereksiz kimyevi ürünlerdir.

İçlerinde bulunan asit, lavabo pimaş borularını yani lavabo sifonlarını bir kaç kullanımda eriterek kullanılmaz hale getirirler, lavabo aç kimyasalları su ile reaksiyona girdiğinde son derece ısı oluştururlar, hatta lavabo sifonları o kadar ısınır ki, elle tutulmaz hale gelir, elbette lavabo sifonlarının da bir ısıya karşı dayanıklılık gücü vardır, elle tutulmayacak kadar ısı veren bu lavabo aç kimyasallarını kullanmanız sonucu tüm tesisat borularınız erir hatta bazı ek yerlerindeki plastik contaları da eriterek su sızıntısına sebebiyet verebilir, size daha fazla masraf açar.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır ?

 • Lavabonuz tıkandığında ilk görülen, lavabodaki suların çok geç gitmesidir, hatta musluğu kullandığınız da, gider boruları gerekli tahliyeyi yapamadığı için lavabo taşma yapar.
 • Bir diğer sorun ise, mutfak da kullanılan çamaşır makineleri yada bulaşık makineleri lavabonuzun aynı giderine bağlıdır, yani atıklar aynı kanal hattı üzerinden ilerler, mutfak ana gider hatlarında bir tıkanıklık söz konusu ise, hem bulaşık makinesi atık suyu tahliye edemez hemde lavabonuz tıkanır ve taşma yapar.
 • Alt kattaki komşunuzun sizin daireden alt kata su sızdığını tavanında su izleri olduğunu söylüyor ise, mutlak suretle gider tıkanıklığı ile ilgili bir sorundan meydana geldiği apaçık ortadadır. Mutfak gider boruları uzun süre tıkalı kalırsa, en ince noktadan sızmaya, contaları patlatmaya ve gider hatlarına zarar verdiğinden alt kata su kaçağı gibi daha vahim durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açmak İçin Kullanılan Yanlış Yöntemler

 • Kolanın içerisinde bulundurduğu asitle lavabo açılır diye söz konusu kola ile lavabonuzu açamazsınız. Yapışkan dokusu ile kola tıkanıklığın biraz daha artmasına sebep olmaktadır.
 • Lavabo açıcı kullanarak da lavabo giderlerinizi tam anlamıyla açamazsınız, içerisinde bulundurduğu asit, lavabo sifonlarını eritir, en yakın conta dan başlayarak tüm plastik contalara zarar veren ve işe yaramayan yöntemlerdendir.
 • Tesisatçı sorunsalı, lavabo tıkanıklığı açma için çağırdığınız su tesisatçısı, elindeki cihazla kısa sürede lavabonuzu açarak, giderin tamamen açıldığını bir daha tıkanmayacağını hatta musluğu açarak suların rahatlıkla giderden gittiğini anlatır, ancak sorunu tespit etmeden sadece tıkanıklık açma çabası sizin için kısa süre sonra aynı kabusu yeniden yaşamanıza neden olacaktır, çünkü kamera ile lavabo giderleri görüntülenmesi raporlanması neden tıkanmış, tekrar tıkanacak mı, gidere ne atılmış da tıkanmış, gider de daralma mı var yoksa gider borularında bir çöküntü mü var tek tek hepsi kontrol edilerek sizlere bilgi verilmesi gerekir, bu sebeple tesisatçı taleplerinizde kameralı lavabo açan tesisatçı yada firma şeklinde arama yaparak uygun tesisat firmasını çağırmanız avantajınıza olacaktır.
 • Lavabo açma teli diğer adı gider açma teli ile lavabolarınızı açmak isteyebilirsiz, sadece evye üzerinde görünen delik de bir tıkanıklık varsa lavabo açma teli işe yarayabilir ancak tıkanıklık genelde ana hat giderlerinde olduğu için lavabo açma teli bir işe yaramayacaktır.
 • Lavabo sifonu değiştirmek isteyebilirsiniz, tıkanıklığın lavabo sifonu içerisinde olduğunu düşünmeniz gayet normal ancak lavabo evye sifonunuzu ana hat dan çıkararak içinde bir tıkanıklık var mı test edebilirsiniz. Lavabo sifonları kullanıldıkça siyahlaşmaya matlaşmaya başlayabilir bu sizi yanıltmasın, lavabo sifonlarınız zamanla siyahlaşabilir, bu siyah renk sifonun tıkalı olduğu anlamına çoğu zaman gelmez.
 • Lavabo açma sustası ile lavabo açma, elbette tesisat firmalarının kullandığı, robotun ucuna bağladığı çelik helozon yaylardır, bu robot cihazlara takılan sustalar kullanılmadan önce kamera ile giderler kontrol edilmesi gerekir

Doğal Yöntemlerle Lavabo Nasıl Açılır ?

 • Sirke karbonat karışımı ile lavabo açma yöntemi, elbette en sık yaşanan sorunlardan biride lavabo tıkanıklığıdır, sirke kendi başına doğal asit barındırır, korbanatla bir araya geldiğinde bir tıkanıklık açma çözümleyicisi gibi görünebilir, elbette uygulayabilirsiniz ancak çoğu zaman işe yaramamıştır. 1 şişe sirkeyi 1 paket karbonatla beraber bir sürahiye boşaltın karıştırın sonrasında lavaboya dökerek sonucu izleyin.
 • Sirke ve tuz karışımı lavabo açma yöntemi, lavabolarda oluşan çok basit tıkanıklıklarda işe yaramıştır, 1 şişe sirke ile 4 yemek kaşığı tuzu bir sürahiye karıştırın sonra lavabonuza dökerek sonucu izleyin.
 • Pompa ile lavabo açma yöntemi, en çok izlenen yoldur, lavabo tıkanıklığında işe yaramaktadır, evye gider borularında bir tıkanıklık var ise çözüm sağlayabilirsiniz, pompayı evye giderine bastırın ve yukarı doğru hareket ettirin bu işlemi 5-10 kere deneyin, sonuç başarılı olabilir, ancak belirtmek gerekir ki basit tıkanıklıklarda bu sorun çözüm sağlamaktadır.

Lavabo açma cihazlarımız ve kameralarımız ile lavabo tıkanıklıklarını açıyoruz, ev, işyeri, mutfak ve banyo lavabo giderlerine zarar vermeden, İstanbul’un tüm ilçelerine servis.

Kesin Sonuç İçin Lavabo Tıkanıklığı Açma Firması

Değerli müşterilerimiz, lavabo tıkanıklığı, her gün 50-70 üzeri müşterimize verdiğimiz profesyonel hizmetlerdendir. Lavabo açma teli, pompa ile lavabo açma, karbonat sirke tuz ile lavabo açma, lavabo aç gibi kimyasallarla lavabo açma gibi çözümler sadece zaman kaybı ve enerji kaybıdır.

Lavabo tıkanıklığı için mutlaka kameralı lavabo açıcı firma dan destek almanız önemle bilmenizi istediğimiz bir husustur. Tıkalı lavabo giderleri açma için

tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanan lavabo nasıl açılır, lavabo açma teli, lavabo tıkandı su gitmiyor, tıkanan lavabo nasıl açılır video, tıkalı banyo gideri nasıl açılır, limon tuzu ile lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açma fiyatları gibi bir çok konuda size bilgi verdik, ancak tıkalı lavabo gideri için mutlaka tesisat firmamız dan destek almanız gerekir, profesyonel destek, tıkanıklık sorunlarınıza kesin çözüm için garanti tesisat firmamızın çözümlerinizden faydalanmanız gerekir.

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyata lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan kurumsal tıkanıklık açma firmasıdır. Firmamızı hafta sonu dahil tüm günler arayabilirsiniz.

Cihazla Tıkanıklık Açma Videomuz

 

Benzer sorunlar : lavabo tıkandı, tıkanan lavaboyu açma, istanbul lavabo açma firmaları, robotla lavabo açan firmalar, lavabo borusu açma, lavabo gideri açma, tıkanan lavabo açma, kameralı lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açan firmalar, kırmadan lavabo açma, mutfak gideri açma, mutfak lavabosu açma, banyo lavabo tıkanıklığı açma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde rastladığımız lavabo tıkanıklığı sorununu çözmek için günümüzde alanında uzman birçok firma kurulmuştur. Alanında uzman bulunan bu firmalar gerek kullandıkları gelişmiş teknolojik aletler gerek uyguladıkları yöntemler gerek ise sahip oldukları uzman personelleri sayesinde bu gibi lavabo açma sorunlarınızı kolaylıkla ve daha az masrafla çözmektedirler. Firmamızın uzman personel ekibi lavabo açma gibi sorunların çözümünü iki aşamada gerçekleştirmektedirler. Bu aşamaların ilki olarak lavabo tıkanıklığının meydana gelmesine sebep olan asıl durum tespit edilir.

Firmamız personelleri lavabonun tıkanmasına sebep olan asıl durumu tespit etmek için firmamızın gelişmiş teknolojik bir ürünü olan kamera ile görüntü alma tekniğini kullanırlar. Firmamız personelleri tarafından kullanılan kamera ile görüntü alma tekniği sayesinde lavabonun tıkanmasına sebep olan asıl durum tespit edildikten sonra firmamız ikinci aşamaya geçmektedirler. Firmamız personelleri ikinci aşama olarak firmamızın gelişmiş teknolojik ürünü olan çelik helezon yaylı robot kullanılır.

Firmamız personelleri tarafından kullanılan çelik helezon yaylı robot ile lavabo giderine atılan peçete, yemek artıkları, saç ve sakal gibi kıllardan dolayı lavabo giderinde meydana gelen tabaka ve tortular parçalara ayrılır. Lavabo giderinde meydana gelen tabaka ve tortuların çelik helezon yaylı robot sayesinde parçalara ayrılmasının ardından lavabo giderinde bulunan bu parçalar su ile kanalizasyona dökülür. Lavabo giderinde bulunan tabaka ve tortuların parçalara ayrılıp kanalizasyona dökülmesi ile birlikte lavabo giderinizde bulunan tıkanıklık giderilmiş olacaktır.

Firmamız personelleri tarafından kullanılan yöntemler ve teknolojik aletler ile lavabo açma sorununuzu herhangi bir kırma ve dökme işlemi gerçekleştirmeden çözmüş olacağız. Lavabo açma probleminizde herhangi bir kırma ve dökme işleminin gerçekleşmemesi sizler için daha az zahmetli olacaktır. Ayrıca eski klasik yöntemler olan şiş, demir çubuk, basınçlı su pompası gibi nesneler veya lavabo aç, kezzap, tuz ruhu gibi kimyasal maddelerin kullanılması lavabo giderlerinde bulunan boruların delinmesine veya erimesine sebep olduğu için sizlere daha pahalıya mal olacaktır. Bu gibi klasik yöntemler lavabo açma gibi daha birçok sorunlarınızın çözümünde kesin çözüm teşkil etmez. Bu gibi klasik yöntemler sorunlarınıza sadece geçici çözümler üretmektedirler. Bu yüzden de etkili olamaz.

Lavabo gider hatlarında meydana gelmiş olan tıkanıklıklar üstün modern teknolojik aletler kullanılarak ortadan kaldırılır. Bu modern teknolojik aletler kurumsal firmamızın altyapısı altında bulunan kamera görüntü alma ve çelik holezonlu robotlardır. Bu modern teknolojik aletleri kullanmak için uzmanlarımız özel eğitimler alır ve bu eğitimleri sayesinde evinize zarar gelmesine engel olur.

Kurumsal firmamızın dalında uzman ve eğitimli personelleri kullandıkları teknolojik aletler ile evlerinize yardım istediğiniz takdirde gelir ve lavabo gideri açma işlemleri için bu teknolojik aletlerin kurulumunu yapar. Bu kurulumdan sonra lavabo gideri açma işlemlerine başlar ve size sorun yaratan etkenleri ortadan kaldırır. Bu işlemlerde önce lavabo gider hatlarında tıkanıklığa sebebiyet veren madde ve cisimlerin tespit edilmesi vardır. Dalında uzman olan personellerimiz bu madde ve cisimleri tespit etmek için kamera görüntü alma cihazını kullanır.

Bu teknolojik cihaz yardımı ile görüntüler alır ve bu görüntülerden yola çıkarak hem tıkanıklığın ne derece büyük olduğuna bakar hem de tıkanıklığın ana kaynağının nerede olduğunu tespit eder. Bu şekilde sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalardan farklı bir yöntem belirlenmiş olunur ve bu işlemde size masraf çıkması engellenmektedir. Sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalar lavabo gideri açma işlemlerinde tıkanıklığı çıplak gözle görmeyi amaç edinirdir. Çünkü ustalar teknolojik cihazların yardımı ile çalışmaz.

Bu da tıkanıklığı tespit etmek için lavabo gider hatlarını kırmayı ve lavaboların geçiş noktalarında olan fayansları kırmayı gerekli kılardı. Ustalar için gerekli olan bu yöntem yüzünden fayans hatları ve lavabo boruları kırılırdı ve bu da ağır yüklü faturaların çıkmasına sebep olurdu. Bu gibi sorunlardan kurtulmanız ve size ağır faturaların çıkmasına engel olmak içinse dalında uzman olan personellerimiz kamera görüntü alma cihazını kullanır. Peki kamera görüntü alma cihazı ile tıkanıklık tespit edildikten sonra lavabo gideri açma işlemleri nasıl gerçekleşir

Dalında uzman olan personellerimiz kamera görüntü alma cihazı ile tespitler yaptıktan sonra çelik holezonlu robotları devreye sokar. Bu teknolojik cihazın başlıkları çelik yaylardan oluşmakta ve kendi ekseni etrafında matkap gibi dönmektedir. Bu da tıkanıklığa sebep olan maddeleri parçalama için gereklidir. Çelik holezonlu robotlar lavabo gider hatlarında tıkanıklığa sebep olan maddeleri tabakalaşmaları ve kireçlenmeleri oldukları yerde parçalar ve pis su gider yollarının tekrardan açılmasına olanak sağlar. Böylelikle masrafsız bir şekilde lavabo gideri açma işlemleri çözüme kavuşturulmuş olunur.

Lavabolar özellikle bayanların en çok zaman geçirdiği kullanım alanları arasında yer almaktadır. Zaman içerisinde yemek artıkları, yağ gibi suda çözünemeyen yabancı cisimler borular içerisine yerleşmektedir. Borular içlerinde de tortuların oluşmasına neden olmaktadır. Boruların ağız kısımlarının geniş olmaması, bağlantı noktalarının yanlış yapılmış olması nedeni ile de tıkanıklıklar kaçınılmaz olmaktadır. Lavabo tıkanıklığı açma işine giriştiğinizde de eski yöntemleri kullanarak sorununuzu çözmeye çalışırsınız.

İstanbul’un tüm ilçelerine aynı gün servis aynı fiyata hizmet veriyoruz, Tıkalı olan lavabo giderlerini kamera ile görüntüleyerek robot cihazla açıyoruz.

Tellerle lavabolara müdahale ya da pompalama yöntemi en sık kullanılanlardır. Siz bu şekilde yaptığınız sürece de tıkanıklığı kısa süre açmaktasınız ancak tıkanıklığın daha da artmasına neden olmaktasınız. Lavabo tıkanıklığı sorununuz olduğunda sizlere profesyonel hizmet verecek olan firmalardan destek almanız gerekmektedir.

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda sizlere en kaliteli hizmeti verecek olan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların ellerinde bulunan cihazlar tıkanıklıkların açılması için üretilip tasarlanmaktadır. Cihazların kameralı olduklarından boruların içlerini görüntüleyebilen aparatları bulunmaktadır. Bu aparatlar ile tıkanıklığın nedenini tespit etmektedirler. Tıkanıklığın nedeni tespit edildikten sonra bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Bilgisayarda uzmanlar tarafından incelenmektedir. Uzmanlar tıkanıkların kesin çözümünü tespit ettikten sonra açmak için başlayacaklardır. Tıkanıklıklarla başa çıkabilen ve tamamen yok olmasını sağlayan yöntem yüksek su basıncıdır. Su ilk başta yavaş daha sonra tanziki arttırılarak gönderilmektedir. Borular içerisine yapışan tortular parçalanarak yok edilmektedir. Bu işlem kontrollü olarak birkaç kez tekrarlanmaktadır. Böylece de tıkanıklıklar ortadan kaldırılmaktadır. Kameralı cihazları ile son kontrollerini yaptıktan sonra da iş bitirilmektedir.

Robot Cihazla Kırmadan Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığı açma sizin değil profesyonel firmaların eğitimli personellerle yaptığı bir iştir. Tesisatlarınızdaki sorunlardan dolayı tıkanıklıkları sürekli yaşıyorsanız bu durumda borularınızın değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun için de firmalardan destek alabilirsiniz. Yeni bir ev yaptırmak istiyorsanız tesisatlarınızı profesyonel firmalara yaptırmalısınız. Ellerinde bulunan malzemeleri kaliteli seçmekte ve işlerini titiz yapmaktadırlar. Sizde işin en iyi olmasını ve ileride sorun yaşamamayı tercih ediyorsanız en başından önlem almalı ve yaptıracağınız her şeyi profesyonel personellere yaptırmalısınız. Aksi takdirde sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Ellerinde çalışma belgeleri olan firmaları tercih etmelisiniz.

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren garanti tesisat firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiyenin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. 37 uzman personeli 15 adet servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak lavabo tıkanıklıklarına çözüm sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri ?

 • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboların giderlerini tıkarlar.
 • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerinden bir diğeridir.
 • Bina yapılırken yani inşaat esnasında lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinizin daralması, içi tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde bir diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, evye de yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Aç Kullanmalı Mıyım ?

Lavabo giderlerdeki tortu ve tıkanıklığın son bulması, lavabodan suların geri taşmaması ve bir daha asla lavabonun tıkanmaması için satın aldığınız lavabo aç kimyasallarını kullanmak, boş yere para harcamaktan başka bir işe yaramayan gereksiz ürünlerdir.

Çünkü bu tür kimyasallar yemek artıklarını, tortu bağlamış gider borularını, kireçlenen pvc boruları açmak yerine tıkanıklığın daha da artmasına sebep olan gereksiz kimyevi ürünlerdir.

İçlerinde bulunan asit, lavabo pimaş borularını yani lavabo sifonlarını bir kaç kullanımda eriterek kullanılmaz hale getirirler, lavabo aç kimyasalları su ile reaksiyona girdiğinde son derece ısı oluştururlar, hatta lavabo sifonları o kadar ısınır ki, elle tutulmaz hale gelir, elbette lavabo sifonlarının da bir ısıya karşı dayanıklılık gücü vardır, elle tutulmayacak kadar ısı veren bu lavabo aç kimyasallarını kullanmanız sonucu tüm tesisat borularınız erir hatta bazı ek yerlerindeki plastik contaları da eriterek su sızıntısına sebebiyet verebilir, size daha fazla masraf açar.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır ?

 • Lavabonuz tıkandığında ilk görülen, lavabodaki suların çok geç gitmesidir, hatta musluğu kullandığınız da, gider boruları gerekli tahliyeyi yapamadığı için lavabo taşma yapar.
 • Bir diğer sorun ise, mutfak da kullanılan çamaşır makineleri yada bulaşık makineleri lavabonuzun aynı giderine bağlıdır, yani atıklar aynı kanal hattı üzerinden ilerler, mutfak ana gider hatlarında bir tıkanıklık söz konusu ise, hem bulaşık makinesi atık suyu tahliye edemez hemde lavabonuz tıkanır ve taşma yapar.
 • Alt kattaki komşunuzun sizin daireden alt kata su sızdığını tavanında su izleri olduğunu söylüyor ise, mutlak suretle gider tıkanıklığı ile ilgili bir sorundan meydana geldiği apaçık ortadadır. Mutfak gider boruları uzun süre tıkalı kalırsa, en ince noktadan sızmaya, contaları patlatmaya ve gider hatlarına zarar verdiğinden alt kata su kaçağı gibi daha vahim durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açmak İçin Kullanılan Yanlış Yöntemler

 • Kolanın içerisinde bulundurduğu asitle lavabo açılır diye söz konusu kola ile lavabonuzu açamazsınız. Yapışkan dokusu ile kola tıkanıklığın biraz daha artmasına sebep olmaktadır.
 • Lavabo açıcı kullanarak da lavabo giderlerinizi tam anlamıyla açamazsınız, içerisinde bulundurduğu asit, lavabo sifonlarını eritir, en yakın conta dan başlayarak tüm plastik contalara zarar veren ve işe yaramayan yöntemlerdendir.
 • Tesisatçı sorunsalı, lavabo tıkanıklığı açma için çağırdığınız su tesisatçısı, elindeki cihazla kısa sürede lavabonuzu açarak, giderin tamamen açıldığını bir daha tıkanmayacağını hatta musluğu açarak suların rahatlıkla giderden gittiğini anlatır, ancak sorunu tespit etmeden sadece tıkanıklık açma çabası sizin için kısa süre sonra aynı kabusu yeniden yaşamanıza neden olacaktır, çünkü kamera ile lavabo giderleri görüntülenmesi raporlanması neden tıkanmış, tekrar tıkanacak mı, gidere ne atılmış da tıkanmış, gider de daralma mı var yoksa gider borularında bir çöküntü mü var tek tek hepsi kontrol edilerek sizlere bilgi verilmesi gerekir, bu sebeple tesisatçı taleplerinizde kameralı lavabo açan tesisatçı yada firma şeklinde arama yaparak uygun tesisat firmasını çağırmanız avantajınıza olacaktır.
 • Lavabo açma teli diğer adı gider açma teli ile lavabolarınızı açmak isteyebilirsiz, sadece evye üzerinde görünen delik de bir tıkanıklık varsa lavabo açma teli işe yarayabilir ancak tıkanıklık genelde ana hat giderlerinde olduğu için lavabo açma teli bir işe yaramayacaktır.
 • Lavabo sifonu değiştirmek isteyebilirsiniz, tıkanıklığın lavabo sifonu içerisinde olduğunu düşünmeniz gayet normal ancak lavabo evye sifonunuzu ana hat dan çıkararak içinde bir tıkanıklık var mı test edebilirsiniz. Lavabo sifonları kullanıldıkça siyahlaşmaya matlaşmaya başlayabilir bu sizi yanıltmasın, lavabo sifonlarınız zamanla siyahlaşabilir, bu siyah renk sifonun tıkalı olduğu anlamına çoğu zaman gelmez.
 • Lavabo açma sustası ile lavabo açma, elbette tesisat firmalarının kullandığı, robotun ucuna bağladığı çelik helozon yaylardır, bu robot cihazlara takılan sustalar kullanılmadan önce kamera ile giderler kontrol edilmesi gerekir

Doğal Yöntemlerle Lavabo Nasıl Açılır ?

 • Sirke karbonat karışımı ile lavabo açma yöntemi, elbette en sık yaşanan sorunlardan biride lavabo tıkanıklığıdır, sirke kendi başına doğal asit barındırır, korbanatla bir araya geldiğinde bir tıkanıklık açma çözümleyicisi gibi görünebilir, elbette uygulayabilirsiniz ancak çoğu zaman işe yaramamıştır. 1 şişe sirkeyi 1 paket karbonatla beraber bir sürahiye boşaltın karıştırın sonrasında lavaboya dökerek sonucu izleyin.
 • Sirke ve tuz karışımı lavabo açma yöntemi, lavabolarda oluşan çok basit tıkanıklıklarda işe yaramıştır, 1 şişe sirke ile 4 yemek kaşığı tuzu bir sürahiye karıştırın sonra lavabonuza dökerek sonucu izleyin.
 • Pompa ile lavabo açma yöntemi, en çok izlenen yoldur, lavabo tıkanıklığında işe yaramaktadır, evye gider borularında bir tıkanıklık var ise çözüm sağlayabilirsiniz, pompayı evye giderine bastırın ve yukarı doğru hareket ettirin bu işlemi 5-10 kere deneyin, sonuç başarılı olabilir, ancak belirtmek gerekir ki basit tıkanıklıklarda bu sorun çözüm sağlamaktadır.

Lavabo açma cihazlarımız ve kameralarımız ile lavabo tıkanıklıklarını açıyoruz, ev, işyeri, mutfak ve banyo lavabo giderlerine zarar vermeden, İstanbul’un tüm ilçelerine servis.

Kesin Sonuç İçin Lavabo Tıkanıklığı Açma Firması

Değerli müşterilerimiz, lavabo tıkanıklığı, her gün 50-70 üzeri müşterimize verdiğimiz profesyonel hizmetlerdendir. Lavabo açma teli, pompa ile lavabo açma, karbonat sirke tuz ile lavabo açma, lavabo aç gibi kimyasallarla lavabo açma gibi çözümler sadece zaman kaybı ve enerji kaybıdır.

Lavabo tıkanıklığı için mutlaka kameralı lavabo açıcı firma dan destek almanız önemle bilmenizi istediğimiz bir husustur. Tıkalı lavabo giderleri açma için

tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanan lavabo nasıl açılır, lavabo açma teli, lavabo tıkandı su gitmiyor, tıkanan lavabo nasıl açılır video, tıkalı banyo gideri nasıl açılır, limon tuzu ile lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açma fiyatları gibi bir çok konuda size bilgi verdik, ancak tıkalı lavabo gideri için mutlaka tesisat firmamız dan destek almanız gerekir, profesyonel destek, tıkanıklık sorunlarınıza kesin çözüm için garanti tesisat firmamızın çözümlerinizden faydalanmanız gerekir.

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyata lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan kurumsal tıkanıklık açma firmasıdır. Firmamızı hafta sonu dahil tüm günler arayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

 • Petek Temizleme İşlemi
 • Makine ve İlaçla Petek Temizliği
 • Peteklerin Altı Isınmıyor
 • Petek Havası Alma
 • Çekmeköy Petek Temizleme
 • Lavabo Açma İşlemi
 • Tıkalı Lavabo Açma
 • Lavabo Gider Açma
 • Robotla Lavabo Açma
 • Çekmeköy Lavabo Açma

Petek temizliği hizmeti veren garanti tesisat şirketimiz, cihazla ve ilaçlı kimyasal kullanarak peteklerin içinde oluşan kurum ve tortuları temizleyerek, peteklerinizin daha fazla ısınmasını sağlayan kurumsal bir firmadır. 37 personelimiz ve 15 adet servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamızı arayarak aynı gün içinde servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Kombi petek temizleme konusuyla alakalı sizin için hazırladığımız öze içerik. Dünyanın büyük bir kısmı artık en temiz ısınma sistemi olan doğalgaz sistemleri ısınmakta. Ülkemizde de halen kömür ile ısınmak da alternatif olarak tercih edilirken hem daha sorunsuz ve tehlikesiz bir sistem olması hem de çevreyi çok daha az kirletmesi sebebiyle doğal gaz ile ısınmak çok daha cazip bir seçenek olmakta.

Evin her yerini eşit bir şekilde ısıtan bu sistem, merkezi sistem aracılığıyla ya da kombiler aracılığıyla kullanılmakta. Ancak kombilerin bu konuda biraz daha dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar istediğiniz kadar yakarak faturalarınızı bir miktar kontrol edebiliyor olsanız da merkezi sistem binalarda oturan kişiler daha az doğal faturası ödemekte. Özellikle evinizde izolasyon bulunmuyorsa ve kombileriniz tesisat bakımından yıpranmış ise çok daha faza fatura ödemeniz ve bunun karşılığında çok az bir miktar ısınmanız söz konusu olabilir. Kombi tesisat problemlerinden en önemlisi, kombi peteklerinin tıkanmış olmasıdır. Müşterilerimize, kombi petek temizliği ve kombi tesisatı bakımı konusunda vermiş olduğumuz hizmet sayesinde yaktığınız doğalgazı çok daha etkili bir şekilde ısınmak için kullanabilecek ve bunun yanında daha az fatura ödeyebileceksiniz.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında faturaların yükseldiği, doğalgaza zam geldiği bu dönemde kombi peteklerinize bakım yaptırarak faturalarınızı düşürebilirsiniz. Kombi peteklerinin bakıma ihtiyaç duymasının bazı belirtileri bulunmakta. Öncelikle bu belirtilerden biraz bahsedelim.

Kombi Petekleri Neden Tıkanır ?

Kombi peteklerinin tıkanma nedenlerinden bahsedecek olursak bu durumun öncelikli sebebinin oksitlenme olduğunu söyleyebiliriz. Petekler ve tesisat borularında dolaşan suda bulunan oksijen, peteklerin metal olan iç kısımları ile temas ettiğinde korozyona ve küfe neden olmaktadır.  Bu küfler su ile birlikte dökülerek birikinti ve tıkanma oluştururlar. Aynı zamanda yüne yüksek sıcaklıklarda yaşamsal faaliyetler gösteren termofil bakteriler de kombi peteklerinde yaşamaktadır. Bu bakterilerin ölüleri, artıkları ve oluşturdukları küfler de tıkanmanın önemli nedenlerinden biri olmaktadır. Kombi petekleri yıkanması işlemi sırasında, peteklerden ve tesisattan bol miktarda çamura benzer su akacaktır. Bu su küflü su olmaktadır. Tüm bunların yanında peteklerin birbiri ile bağlantısını sağlayan boruların hangi malzemeden seçildiği de önemlidir. Mobil sistem borular yerine plastik boruları tercih etmek, kombi tesisatının periyodik bakım aralıklarını biraz daha uzatacaktır.

Kimyasal ile Petek Temizleme

Diğer aşamada, ilaçlı su ile yıkama yapılmaktadır. Kimyasal sıvının eklediği su ile yıkama yapılır ve tüm bakteriler öldürülür. Böylece yine aynı bakterilerin hızlı bir şekilde küf oluşturmaya başlamaları engellenmektedir.  Bu aşamadan sonra durulama işlemi yapılır ve kombi tesisatı yeniden kombiye bağlanır. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika ya da 1 saat sürmektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Garanti Tesisat firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilir aynı gün için servis talebi oluşturabilirsiniz.

Kaloriferlerin bakımını kış gelmeden yaptırmamız oldukça önemlidir. Eğer bu bakımı yaptırmazsanız bu kış da harcadığınız paranın karşılığını alamazsınız. Aynı zamanda her sene kalorifer içerisindeki pislik birikerek bu sene çok daha az bir ısınma sağlamış olursunuz.

Kaloriferlerinizdeki performans düşüklüğünün pek çok sebebi bulunmaktadır. Ama performans düşüklüğünün başlıca 2 temel nedeni bulunmaktadır. Şimdi bu yazımızda bunlardan bahsederek bunlardan nasıl kurtulacağımızdan bahsedelim.

Kalorifer performansının düşük olmasının ve iyi ısıtamamasının temel sebepleri arasında kalorifer içerisinde hava bulunmasıdır. Kalorifer içerisindeki hava olan yere sıcak suyun ulaşması imkânsındır. Bu da kaloriferlerinizin her yerinin ısınmasını engeller. Isınmayan kalorifer de kolayca ortamı ısıtamaz. Bu da verdiğiniz paranın karşılığını almanızı engeller. Eğer kalorifer içerisindeki havanın nasıl boşaltılacağını bilirseniz, sonrasında bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Kalorifer havası nasıl alınır diye soruyorsanız ilk olarak bir purjör anahtarı satın almalısınız. Bu anahtar sizin hava alan kısmı kolayca açmanızı sağlayacaktır.

Açılan bu alandan hava çıkışını sağlayabilirsiniz. Kalorifer içerisindeki hava akışı bittikten sonra su akışı başlar. İşte o zaman yine bu anahtar ile hava boşaltılan yeri kapatarak hava boşalmasını sağlayabilirsiniz. İçerisinden hava boşalan kalorifer bundan sonra çok daha verimli çalışacaktır. Kaloriferinizin havasını boşalttığını sırada eğer kaloriferinizin içerisindeki suyun pis olduğunu gördüyseniz yapmanız gereken kalorifer temizliğidir.

Kalorifer performansının düşük olmasının sebeplerinden biri de kalorifer temizliğinin yapılmamasıdır. Normalde kaloriferlerin her 2 yılda bir bakımı yapılmalıdır. Eğer bu bakım yapılmazsa kaloriferlerinizin içerisi pislik ile dolar. Pislik ile dolan kaloriferde suyun geçmesini engeller. Bu da kaloriferlerinizin ısınmasını engeller. Kalorifer havası nasıl alınır diye öğrendikten sonra kalorifer nasıl temizlenir diye öğrenebilir. Fakat kalorifer temizleme işi hava alma işlemi kadar basit değildir. Oldukça zahmetli ve zor bir işlemdir. Eğer eviniz batmadan temiz ve sağlıklı bir temizleme işlemi istiyorsanız bu işi bilen kişilere emanet etmeniz önerilir. Ayrıca kendi yaptığınız kalorifer temizliği sırasında kimyasal kullanmamanız temizliğin tam sağlanmamasını sağlar. Eğer tam bir temizlik ve kaloriferlerinizden tam bir verim almak istiyorsanız temizlik işini ustalara bırakmalısınız.

Kaloriferler insanların en önemli ısınma yöntemleri arasında yer almaktadır. Kalorifer sistemlerinin bağlanma zamanlarında bağlantı yapanların bakımları konusunda bilgi verdikleri aşikârdır. Ancak insanlar bunu çok fazla duymadıklarından uzun süre kullanımlarına karşın bakım yaptırmamaktadırlar. Isınma sistemlerinin çalışmasını sağlayan su kaloriferler içerisinde sürekli bir dolaşım içerisindedir. Ancak kaloriferlerde ısınma sorunları yaşanmaya başlandıysa da su yeteri kadar dolaşım sağlamıyor demektir. Kalorifer peteğinin altı ısınmıyor üstü ısınıyorsa bir sorun olduğunu bilmeniz gerekmelidir. Bu sorunun birkaç nedeni olabilir. Havasının alınmasının gerekliliği, suyunun değişiminin yapılması, kaloriferlerin temizlenmesi gerektiği gibi nedenlerdir.

Kaloriferlerin havasının alınması gerekebilir. Bu işlemi kendinizde yapabilirsiniz. Öncelikle bir tornavidaya ya da anahtara ihtiyacınız olacaktır. Daha sonra kaloriferin yanındaki müşürü açmalısınız. Daha sonra yavaş yavaş saat dönme yönünün tersine doğru çevirmelisiniz. Ne zaman su gelmeye başlarsa işte o zaman kalorifer içerisinde bulunan hava çıkmış olacaktır. Son olarak da müşürü saat dönme yönüne doğru çevirerek kapatmalısınız. Bu işlemi bu kadar kısa sürede bitirebilmektesiniz. Kalorifer peteğinin altı ısınmıyorsa bu havasından kaynaklanabildiği gibi suyunun olmamasından da kaynaklanabilmektedir. Suyunun değişimini yapabilirsiniz. İçeride olan kirli su boşaltıldıktan sonra kalorifere su basıncı uygulanmalıdır. Daha sonra ise su sirkülâsyonun sağlanması beklenmektedir. Bir sıkıntı yok ve ısınma sorunu yaşanmıyorsa sorun çözülmüş olacaktır.

Ne yaparsanız yapın kalorifer peteğinin altı ısınmıyorsa firmalarla görüşmeniz gerekebilir. Artık temizlenme zamanı gelmiştir. Firmaların cihazları ile bu iş sandığınızdan daha kolay olmuştur. Petekler yerlerinden sökülmeden temizleme yapılmaktadır. Eskiden olsa petekler yerlerinden sökülür her yer kirlenirdi. Günümüz koşullarında kaloriferler yerlerinden sökülmeden temizleme yapılmaktadır. Temizleme işlemi için asit içerikli özel karışımlar kullanılmaktadır. Karışımlar kaloriferlerdeki tortuların sökülmesini sağlamaktadır. Cihazlarla kaloriferlere gönderilen kimyasallar 45 dakika bekletildikten sonra aynı şekilde cihazlarla boşaltılmaktadır. Kaloriferler durulandıktan sonra su sirkülâsyonunun sağlanıp sağlanmadığı kontrol edildikten sonra sorun tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Firmalar en uygun fiyatlarla hizmet vermektedirler. Kaliteli bir hizmet için en iyi firmaları araştırıp tercih etmeniz gerekmektedir. Aklınıza takılan her konuda ve her soruda bilgi alabilme hakkına sahip olmaktasınız.

Kış aylarında pek ok kişiden duyulan şikâyetler arasında çok fazla yakmasına rağmen hiç ısınamıyorum şikâyeti gelir. Bu çok fazla yakıp hiç ısınamam şikâyetlerinin pek çok sebebi olabilir. Bu sebepler arasında evinizin yalıtımının kötü olması en başta gelir. Eğer iyi bir yalıtılmış eviniz yoksa dışarıdaki soğuk havayı içeriye alan ev, içerideki sıcak havayı da dışarıya yansıtacaktır. Bu da evin ısınmasını zorlaştıracaktır. Eğer evinizin yalıtımı iyi ise bu sorun kaloriferlerinizden kaynaklı olabilir.

Bu sorunun nedenleri arasında kalorifer petekleri ile borular arasındaki bağlantının iyi olmaması olabilir. Eğer bu bağlantılar sağlam kurulmadıysa peteklerin ısı kaçırması muhtemeldir. Kaloriferlerin iyi ısınmamasının nedenleri arasında akla gelecek diğer şey kaloriferlerin içerisinde hava söz konusu olmasıdır. Zaten hava biriken kalorifer kendini hemen belli eder. Eğer kaloriferinizin yarısı sıcak yarısı soğuk ise o zaman kaloriferlerinizin havasının alınma vakti gelmiş demektir. Bu hava alma işlemini kaloriferleriniz çok ısınmadan yapmanız yanma ihtimalinizi azaltır. Çünkü hava çıkışı sırasında sıcak su çıkışı da olabilir. Bu sıcak su çıkışı ortalığı kirletmemesi için bir bezi önceden yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.

Kalorifer peteği havası nasıl alınır sorununa da gelince ilk olarak bu havanın kolay alınması amacı ile purjör anahtarı satın almanız gerekmektedir. Bu anahtar kalorifer havası alınacak kısmın gevşemesine yardımcı olur. Aynı zamanda bu anahtar sayesinde kalorifer içerisindeki suyun hâkimiyetini de kaybetmemiş olursunuz. Eğer başka cisimler ile hava almaya kalkarsanız evinizin içerisinin su olma ihtimalini arttırırsınız. Eğer evinizin batmasını istemiyorsanız bu alet ile hava alma işlemi gerçekleştirmeyi tercih etmelisiniz. Hava alma işlemi kalorifer açılan boşluk yerinden su gelesiye kadar devam eder. Artık hava gelmeyip su geldiği zamanda hava alma işleminiz tamamlanmış demektir. Sonrasında kaloriferiniz eski performansına dönerek en verimli şekilde sizi ısıtacaktır.

Kalorifer peteği havası nasıl alınır sorusunun yanıtı gördüğünüz gibi oldukça basittir. Eğer bu hava alma işlemi sırasında kaloriferinizin içerisinden pis su çıkarsa o zaman kaloriferinizi temizleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Yine sitemizden kaloriferin nasıl temizleneceğini öğrenerek kışa kolayca hazırlık yapabilirsiniz.

Petek temizliği hizmeti veren Garanti tesisat şirketimiz, cihazla ve ilaçlı kimyasal kullanarak peteklerin içinde oluşan kurum ve tortuları temizleyerek, peteklerinizin daha fazla ısınmasını sağlayan kurumsal bir firmadır. 27 personelimiz ve 10 adet servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamızı arayarak aynı gün içinde servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Kombi petek temizleme konusuyla alakalı sizin için hazırladığımız öze içerik. Dünyanın büyük bir kısmı artık en temiz ısınma sistemi olan doğalgaz sistemleri ısınmakta. Ülkemizde de halen kömür ile ısınmak da alternatif olarak tercih edilirken hem daha sorunsuz ve tehlikesiz bir sistem olması hem de çevreyi çok daha az kirletmesi sebebiyle doğal gaz ile ısınmak çok daha cazip bir seçenek olmakta.

Evin her yerini eşit bir şekilde ısıtan bu sistem, merkezi sistem aracılığıyla ya da kombiler aracılığıyla kullanılmakta. Ancak kombilerin bu konuda biraz daha dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar istediğiniz kadar yakarak faturalarınızı bir miktar kontrol edebiliyor olsanız da merkezi sistem binalarda oturan kişiler daha az doğal faturası ödemekte. Özellikle evinizde izolasyon bulunmuyorsa ve kombileriniz tesisat bakımından yıpranmış ise çok daha faza fatura ödemeniz ve bunun karşılığında çok az bir miktar ısınmanız söz konusu olabilir. Kombi tesisat problemlerinden en önemlisi, kombi peteklerinin tıkanmış olmasıdır. Müşterilerimize, kombi petek temizliği ve kombi tesisatı bakımı konusunda vermiş olduğumuz hizmet sayesinde yaktığınız doğalgazı çok daha etkili bir şekilde ısınmak için kullanabilecek ve bunun yanında daha az fatura ödeyebileceksiniz.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında faturaların yükseldiği, doğalgaza zam geldiği bu dönemde kombi peteklerinize bakım yaptırarak faturalarınızı düşürebilirsiniz. Kombi peteklerinin bakıma ihtiyaç duymasının bazı belirtileri bulunmakta. Öncelikle bu belirtilerden biraz bahsedelim.

Kombi Petekleri Neden Tıkanır ?

Kombi peteklerinin tıkanma nedenlerinden bahsedecek olursak bu durumun öncelikli sebebinin oksitlenme olduğunu söyleyebiliriz. Petekler ve tesisat borularında dolaşan suda bulunan oksijen, peteklerin metal olan iç kısımları ile temas ettiğinde korozyona ve küfe neden olmaktadır.  Bu küfler su ile birlikte dökülerek birikinti ve tıkanma oluştururlar. Aynı zamanda yüne yüksek sıcaklıklarda yaşamsal faaliyetler gösteren termofil bakteriler de kombi peteklerinde yaşamaktadır. Bu bakterilerin ölüleri, artıkları ve oluşturdukları küfler de tıkanmanın önemli nedenlerinden biri olmaktadır. Kombi petekleri yıkanması işlemi sırasında, peteklerden ve tesisattan bol miktarda çamura benzer su akacaktır. Bu su küflü su olmaktadır. Tüm bunların yanında peteklerin birbiri ile bağlantısını sağlayan boruların hangi malzemeden seçildiği de önemlidir. Mobil sistem borular yerine plastik boruları tercih etmek, kombi tesisatının periyodik bakım aralıklarını biraz daha uzatacaktır.

Kimyasal ile Petek Temizleme

Diğer aşamada, ilaçlı su ile yıkama yapılmaktadır. Kimyasal sıvının eklediği su ile yıkama yapılır ve tüm bakteriler öldürülür. Böylece yine aynı bakterilerin hızlı bir şekilde küf oluşturmaya başlamaları engellenmektedir.  Bu aşamadan sonra durulama işlemi yapılır ve kombi tesisatı yeniden kombiye bağlanır. Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika ya da 1 saat sürmektedir.

İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Garanti tesisat firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilir aynı gün için servis talebi oluşturabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren Garanti tesisat firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiyenin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. 37 uzman personeli 15 adet servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak lavabo tıkanıklıklarına çözüm sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri ?

 • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboların giderlerini tıkarlar.
 • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerinden bir diğeridir.
 • Bina yapılırken yani inşaat esnasında lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinizin daralması, içi tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde bir diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, evye de yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Aç Kullanmalı Mıyım ?

Lavabo giderlerdeki tortu ve tıkanıklığın son bulması, lavabodan suların geri taşmaması ve bir daha asla lavabonun tıkanmaması için satın aldığınız lavabo aç kimyasallarını kullanmak, boş yere para harcamaktan başka bir işe yaramayan gereksiz ürünlerdir.

Çünkü bu tür kimyasallar yemek artıklarını, tortu bağlamış gider borularını, kireçlenen pvc boruları açmak yerine tıkanıklığın daha da artmasına sebep olan gereksiz kimyevi ürünlerdir.

İçlerinde bulunan asit, lavabo pimaş borularını yani lavabo sifonlarını bir kaç kullanımda eriterek kullanılmaz hale getirirler, lavabo aç kimyasalları su ile reaksiyona girdiğinde son derece ısı oluştururlar, hatta lavabo sifonları o kadar ısınır ki, elle tutulmaz hale gelir, elbette lavabo sifonlarının da bir ısıya karşı dayanıklılık gücü vardır, elle tutulmayacak kadar ısı veren bu lavabo aç kimyasallarını kullanmanız sonucu tüm tesisat borularınız erir hatta bazı ek yerlerindeki plastik contaları da eriterek su sızıntısına sebebiyet verebilir, size daha fazla masraf açar.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır ?

 • Lavabonuz tıkandığında ilk görülen, lavabodaki suların çok geç gitmesidir, hatta musluğu kullandığınız da, gider boruları gerekli tahliyeyi yapamadığı için lavabo taşma yapar.
 • Bir diğer sorun ise, mutfak da kullanılan çamaşır makineleri yada bulaşık makineleri lavabonuzun aynı giderine bağlıdır, yani atıklar aynı kanal hattı üzerinden ilerler, mutfak ana gider hatlarında bir tıkanıklık söz konusu ise, hem bulaşık makinesi atık suyu tahliye edemez hemde lavabonuz tıkanır ve taşma yapar.
 • Alt kattaki komşunuzun sizin daireden alt kata su sızdığını tavanında su izleri olduğunu söylüyor ise, mutlak suretle gider tıkanıklığı ile ilgili bir sorundan meydana geldiği apaçık ortadadır. Mutfak gider boruları uzun süre tıkalı kalırsa, en ince noktadan sızmaya, contaları patlatmaya ve gider hatlarına zarar verdiğinden alt kata su kaçağı gibi daha vahim durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açmak İçin Kullanılan Yanlış Yöntemler

 • Kolanın içerisinde bulundurduğu asitle lavabo açılır diye söz konusu kola ile lavabonuzu açamazsınız. Yapışkan dokusu ile kola tıkanıklığın biraz daha artmasına sebep olmaktadır.
 • Lavabo açıcı kullanarak da lavabo giderlerinizi tam anlamıyla açamazsınız, içerisinde bulundurduğu asit, lavabo sifonlarını eritir, en yakın conta dan başlayarak tüm plastik contalara zarar veren ve işe yaramayan yöntemlerdendir.
 • Tesisatçı sorunsalı, lavabo tıkanıklığı açma için çağırdığınız su tesisatçısı, elindeki cihazla kısa sürede lavabonuzu açarak, giderin tamamen açıldığını bir daha tıkanmayacağını hatta musluğu açarak suların rahatlıkla giderden gittiğini anlatır, ancak sorunu tespit etmeden sadece tıkanıklık açma çabası sizin için kısa süre sonra aynı kabusu yeniden yaşamanıza neden olacaktır, çünkü kamera ile lavabo giderleri görüntülenmesi raporlanması neden tıkanmış, tekrar tıkanacak mı, gidere ne atılmış da tıkanmış, gider de daralma mı var yoksa gider borularında bir çöküntü mü var tek tek hepsi kontrol edilerek sizlere bilgi verilmesi gerekir, bu sebeple tesisatçı taleplerinizde kameralı lavabo açan tesisatçı yada firma şeklinde arama yaparak uygun tesisat firmasını çağırmanız avantajınıza olacaktır.
 • Lavabo açma teli diğer adı gider açma teli ile lavabolarınızı açmak isteyebilirsiz, sadece evye üzerinde görünen delik de bir tıkanıklık varsa lavabo açma teli işe yarayabilir ancak tıkanıklık genelde ana hat giderlerinde olduğu için lavabo açma teli bir işe yaramayacaktır.
 • Lavabo sifonu değiştirmek isteyebilirsiniz, tıkanıklığın lavabo sifonu içerisinde olduğunu düşünmeniz gayet normal ancak lavabo evye sifonunuzu ana hat dan çıkararak içinde bir tıkanıklık var mı test edebilirsiniz. Lavabo sifonları kullanıldıkça siyahlaşmaya matlaşmaya başlayabilir bu sizi yanıltmasın, lavabo sifonlarınız zamanla siyahlaşabilir, bu siyah renk sifonun tıkalı olduğu anlamına çoğu zaman gelmez.
 • Lavabo açma sustası ile lavabo açma, elbette tesisat firmalarının kullandığı, robotun ucuna bağladığı çelik helozon yaylardır, bu robot cihazlara takılan sustalar kullanılmadan önce kamera ile giderler kontrol edilmesi gerekir

Doğal Yöntemlerle Lavabo Nasıl Açılır ?

 • Sirke karbonat karışımı ile lavabo açma yöntemi, elbette en sık yaşanan sorunlardan biride lavabo tıkanıklığıdır, sirke kendi başına doğal asit barındırır, korbanatla bir araya geldiğinde bir tıkanıklık açma çözümleyicisi gibi görünebilir, elbette uygulayabilirsiniz ancak çoğu zaman işe yaramamıştır. 1 şişe sirkeyi 1 paket karbonatla beraber bir sürahiye boşaltın karıştırın sonrasında lavaboya dökerek sonucu izleyin.
 • Sirke ve tuz karışımı lavabo açma yöntemi, lavabolarda oluşan çok basit tıkanıklıklarda işe yaramıştır, 1 şişe sirke ile 4 yemek kaşığı tuzu bir sürahiye karıştırın sonra lavabonuza dökerek sonucu izleyin.
 • Pompa ile lavabo açma yöntemi, en çok izlenen yoldur, lavabo tıkanıklığında işe yaramaktadır, evye gider borularında bir tıkanıklık var ise çözüm sağlayabilirsiniz, pompayı evye giderine bastırın ve yukarı doğru hareket ettirin bu işlemi 5-10 kere deneyin, sonuç başarılı olabilir, ancak belirtmek gerekir ki basit tıkanıklıklarda bu sorun çözüm sağlamaktadır.

Lavabo açma cihazlarımız ve kameralarımız ile lavabo tıkanıklıklarını açıyoruz, ev, işyeri, mutfak ve banyo lavabo giderlerine zarar vermeden, İstanbul’un tüm ilçelerine servis.

Kesin Sonuç İçin Lavabo Tıkanıklığı Açma Firması

Değerli müşterilerimiz, lavabo tıkanıklığı, her gün 50-70 üzeri müşterimize verdiğimiz profesyonel hizmetlerdendir. Lavabo açma teli, pompa ile lavabo açma, karbonat sirke tuz ile lavabo açma, lavabo aç gibi kimyasallarla lavabo açma gibi çözümler sadece zaman kaybı ve enerji kaybıdır.

Lavabo tıkanıklığı için mutlaka kameralı lavabo açıcı firma dan destek almanız önemle bilmenizi istediğimiz bir husustur. Tıkalı lavabo giderleri açma için

tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanan lavabo nasıl açılır, lavabo açma teli, lavabo tıkandı su gitmiyor, tıkanan lavabo nasıl açılır video, tıkalı banyo gideri nasıl açılır, limon tuzu ile lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açma fiyatları gibi bir çok konuda size bilgi verdik, ancak tıkalı lavabo gideri için mutlaka tesisat firmamız dan destek almanız gerekir, profesyonel destek, tıkanıklık sorunlarınıza kesin çözüm için garanti tesisat firmamızın çözümlerinizden faydalanmanız gerekir.

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyata lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan kurumsal tıkanıklık açma firmasıdır. Firmamızı hafta sonu dahil tüm günler arayabilirsiniz.

Cihazla Tıkanıklık Açma Videomuz

 

Benzer sorunlar : lavabo tıkandı, tıkanan lavaboyu açma, istanbul lavabo açma firmaları, robotla lavabo açan firmalar, lavabo borusu açma, lavabo gideri açma, tıkanan lavabo açma, kameralı lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açan firmalar, kırmadan lavabo açma, mutfak gideri açma, mutfak lavabosu açma, banyo lavabo tıkanıklığı açma

Evlerimizde ve iş yerlerimizde rastladığımız lavabo tıkanıklığı sorununu çözmek için günümüzde alanında uzman birçok firma kurulmuştur. Alanında uzman bulunan bu firmalar gerek kullandıkları gelişmiş teknolojik aletler gerek uyguladıkları yöntemler gerek ise sahip oldukları uzman personelleri sayesinde bu gibi lavabo açma sorunlarınızı kolaylıkla ve daha az masrafla çözmektedirler. Firmamızın uzman personel ekibi lavabo açma gibi sorunların çözümünü iki aşamada gerçekleştirmektedirler. Bu aşamaların ilki olarak lavabo tıkanıklığının meydana gelmesine sebep olan asıl durum tespit edilir.

Firmamız personelleri lavabonun tıkanmasına sebep olan asıl durumu tespit etmek için firmamızın gelişmiş teknolojik bir ürünü olan kamera ile görüntü alma tekniğini kullanırlar. Firmamız personelleri tarafından kullanılan kamera ile görüntü alma tekniği sayesinde lavabonun tıkanmasına sebep olan asıl durum tespit edildikten sonra firmamız ikinci aşamaya geçmektedirler. Firmamız personelleri ikinci aşama olarak firmamızın gelişmiş teknolojik ürünü olan çelik helezon yaylı robot kullanılır.

Firmamız personelleri tarafından kullanılan çelik helezon yaylı robot ile lavabo giderine atılan peçete, yemek artıkları, saç ve sakal gibi kıllardan dolayı lavabo giderinde meydana gelen tabaka ve tortular parçalara ayrılır. Lavabo giderinde meydana gelen tabaka ve tortuların çelik helezon yaylı robot sayesinde parçalara ayrılmasının ardından lavabo giderinde bulunan bu parçalar su ile kanalizasyona dökülür. Lavabo giderinde bulunan tabaka ve tortuların parçalara ayrılıp kanalizasyona dökülmesi ile birlikte lavabo giderinizde bulunan tıkanıklık giderilmiş olacaktır.

Firmamız personelleri tarafından kullanılan yöntemler ve teknolojik aletler ile lavabo açma sorununuzu herhangi bir kırma ve dökme işlemi gerçekleştirmeden çözmüş olacağız. Lavabo açma probleminizde herhangi bir kırma ve dökme işleminin gerçekleşmemesi sizler için daha az zahmetli olacaktır. Ayrıca eski klasik yöntemler olan şiş, demir çubuk, basınçlı su pompası gibi nesneler veya lavabo aç, kezzap, tuz ruhu gibi kimyasal maddelerin kullanılması lavabo giderlerinde bulunan boruların delinmesine veya erimesine sebep olduğu için sizlere daha pahalıya mal olacaktır. Bu gibi klasik yöntemler lavabo açma gibi daha birçok sorunlarınızın çözümünde kesin çözüm teşkil etmez. Bu gibi klasik yöntemler sorunlarınıza sadece geçici çözümler üretmektedirler. Bu yüzden de etkili olamaz.

Lavabo gider hatlarında meydana gelmiş olan tıkanıklıklar üstün modern teknolojik aletler kullanılarak ortadan kaldırılır. Bu modern teknolojik aletler kurumsal firmamızın altyapısı altında bulunan kamera görüntü alma ve çelik holezonlu robotlardır. Bu modern teknolojik aletleri kullanmak için uzmanlarımız özel eğitimler alır ve bu eğitimleri sayesinde evinize zarar gelmesine engel olur.

Kurumsal firmamızın dalında uzman ve eğitimli personelleri kullandıkları teknolojik aletler ile evlerinize yardım istediğiniz takdirde gelir ve lavabo gideri açma işlemleri için bu teknolojik aletlerin kurulumunu yapar. Bu kurulumdan sonra lavabo gideri açma işlemlerine başlar ve size sorun yaratan etkenleri ortadan kaldırır. Bu işlemlerde önce lavabo gider hatlarında tıkanıklığa sebebiyet veren madde ve cisimlerin tespit edilmesi vardır. Dalında uzman olan personellerimiz bu madde ve cisimleri tespit etmek için kamera görüntü alma cihazını kullanır.

Bu teknolojik cihaz yardımı ile görüntüler alır ve bu görüntülerden yola çıkarak hem tıkanıklığın ne derece büyük olduğuna bakar hem de tıkanıklığın ana kaynağının nerede olduğunu tespit eder. Bu şekilde sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalardan farklı bir yöntem belirlenmiş olunur ve bu işlemde size masraf çıkması engellenmektedir. Sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalar lavabo gideri açma işlemlerinde tıkanıklığı çıplak gözle görmeyi amaç edinirdir. Çünkü ustalar teknolojik cihazların yardımı ile çalışmaz.

Bu da tıkanıklığı tespit etmek için lavabo gider hatlarını kırmayı ve lavaboların geçiş noktalarında olan fayansları kırmayı gerekli kılardı. Ustalar için gerekli olan bu yöntem yüzünden fayans hatları ve lavabo boruları kırılırdı ve bu da ağır yüklü faturaların çıkmasına sebep olurdu. Bu gibi sorunlardan kurtulmanız ve size ağır faturaların çıkmasına engel olmak içinse dalında uzman olan personellerimiz kamera görüntü alma cihazını kullanır. Peki kamera görüntü alma cihazı ile tıkanıklık tespit edildikten sonra lavabo gideri açma işlemleri nasıl gerçekleşir

Dalında uzman olan personellerimiz kamera görüntü alma cihazı ile tespitler yaptıktan sonra çelik holezonlu robotları devreye sokar. Bu teknolojik cihazın başlıkları çelik yaylardan oluşmakta ve kendi ekseni etrafında matkap gibi dönmektedir. Bu da tıkanıklığa sebep olan maddeleri parçalama için gereklidir. Çelik holezonlu robotlar lavabo gider hatlarında tıkanıklığa sebep olan maddeleri tabakalaşmaları ve kireçlenmeleri oldukları yerde parçalar ve pis su gider yollarının tekrardan açılmasına olanak sağlar. Böylelikle masrafsız bir şekilde lavabo gideri açma işlemleri çözüme kavuşturulmuş olunur.

Lavabolar özellikle bayanların en çok zaman geçirdiği kullanım alanları arasında yer almaktadır. Zaman içerisinde yemek artıkları, yağ gibi suda çözünemeyen yabancı cisimler borular içerisine yerleşmektedir. Borular içlerinde de tortuların oluşmasına neden olmaktadır. Boruların ağız kısımlarının geniş olmaması, bağlantı noktalarının yanlış yapılmış olması nedeni ile de tıkanıklıklar kaçınılmaz olmaktadır. Lavabo tıkanıklığı açma işine giriştiğinizde de eski yöntemleri kullanarak sorununuzu çözmeye çalışırsınız.

İstanbul’un tüm ilçelerine aynı gün servis aynı fiyata hizmet veriyoruz, Tıkalı olan lavabo giderlerini kamera ile görüntüleyerek robot cihazla açıyoruz.

Tellerle lavabolara müdahale ya da pompalama yöntemi en sık kullanılanlardır. Siz bu şekilde yaptığınız sürece de tıkanıklığı kısa süre açmaktasınız ancak tıkanıklığın daha da artmasına neden olmaktasınız. Lavabo tıkanıklığı sorununuz olduğunda sizlere profesyonel hizmet verecek olan firmalardan destek almanız gerekmektedir.

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda sizlere en kaliteli hizmeti verecek olan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların ellerinde bulunan cihazlar tıkanıklıkların açılması için üretilip tasarlanmaktadır. Cihazların kameralı olduklarından boruların içlerini görüntüleyebilen aparatları bulunmaktadır. Bu aparatlar ile tıkanıklığın nedenini tespit etmektedirler. Tıkanıklığın nedeni tespit edildikten sonra bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Bilgisayarda uzmanlar tarafından incelenmektedir. Uzmanlar tıkanıkların kesin çözümünü tespit ettikten sonra açmak için başlayacaklardır. Tıkanıklıklarla başa çıkabilen ve tamamen yok olmasını sağlayan yöntem yüksek su basıncıdır. Su ilk başta yavaş daha sonra tanziki arttırılarak gönderilmektedir. Borular içerisine yapışan tortular parçalanarak yok edilmektedir. Bu işlem kontrollü olarak birkaç kez tekrarlanmaktadır. Böylece de tıkanıklıklar ortadan kaldırılmaktadır. Kameralı cihazları ile son kontrollerini yaptıktan sonra da iş bitirilmektedir.

Robot Cihazla Kırmadan Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığı açma sizin değil profesyonel firmaların eğitimli personellerle yaptığı bir iştir. Tesisatlarınızdaki sorunlardan dolayı tıkanıklıkları sürekli yaşıyorsanız bu durumda borularınızın değiştirilmesi gerekmektedir. Bunun için de firmalardan destek alabilirsiniz. Yeni bir ev yaptırmak istiyorsanız tesisatlarınızı profesyonel firmalara yaptırmalısınız. Ellerinde bulunan malzemeleri kaliteli seçmekte ve işlerini titiz yapmaktadırlar. Sizde işin en iyi olmasını ve ileride sorun yaşamamayı tercih ediyorsanız en başından önlem almalı ve yaptıracağınız her şeyi profesyonel personellere yaptırmalısınız. Aksi takdirde sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Ellerinde çalışma belgeleri olan firmaları tercih etmelisiniz.

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren garanti tesisat firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiyenin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. 37 uzman personeli 15 adet servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak lavabo tıkanıklıklarına çözüm sağlayabilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Sebepleri ?

 • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboların giderlerini tıkarlar.
 • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerinden bir diğeridir.
 • Bina yapılırken yani inşaat esnasında lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
 • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinizin daralması, içi tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde bir diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
 • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, evye de yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

Lavabo Aç Kullanmalı Mıyım ?

Lavabo giderlerdeki tortu ve tıkanıklığın son bulması, lavabodan suların geri taşmaması ve bir daha asla lavabonun tıkanmaması için satın aldığınız lavabo aç kimyasallarını kullanmak, boş yere para harcamaktan başka bir işe yaramayan gereksiz ürünlerdir.

Çünkü bu tür kimyasallar yemek artıklarını, tortu bağlamış gider borularını, kireçlenen pvc boruları açmak yerine tıkanıklığın daha da artmasına sebep olan gereksiz kimyevi ürünlerdir.

İçlerinde bulunan asit, lavabo pimaş borularını yani lavabo sifonlarını bir kaç kullanımda eriterek kullanılmaz hale getirirler, lavabo aç kimyasalları su ile reaksiyona girdiğinde son derece ısı oluştururlar, hatta lavabo sifonları o kadar ısınır ki, elle tutulmaz hale gelir, elbette lavabo sifonlarının da bir ısıya karşı dayanıklılık gücü vardır, elle tutulmayacak kadar ısı veren bu lavabo aç kimyasallarını kullanmanız sonucu tüm tesisat borularınız erir hatta bazı ek yerlerindeki plastik contaları da eriterek su sızıntısına sebebiyet verebilir, size daha fazla masraf açar.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Anlaşılır ?

 • Lavabonuz tıkandığında ilk görülen, lavabodaki suların çok geç gitmesidir, hatta musluğu kullandığınız da, gider boruları gerekli tahliyeyi yapamadığı için lavabo taşma yapar.
 • Bir diğer sorun ise, mutfak da kullanılan çamaşır makineleri yada bulaşık makineleri lavabonuzun aynı giderine bağlıdır, yani atıklar aynı kanal hattı üzerinden ilerler, mutfak ana gider hatlarında bir tıkanıklık söz konusu ise, hem bulaşık makinesi atık suyu tahliye edemez hemde lavabonuz tıkanır ve taşma yapar.
 • Alt kattaki komşunuzun sizin daireden alt kata su sızdığını tavanında su izleri olduğunu söylüyor ise, mutlak suretle gider tıkanıklığı ile ilgili bir sorundan meydana geldiği apaçık ortadadır. Mutfak gider boruları uzun süre tıkalı kalırsa, en ince noktadan sızmaya, contaları patlatmaya ve gider hatlarına zarar verdiğinden alt kata su kaçağı gibi daha vahim durumlara sebebiyet verebilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açmak İçin Kullanılan Yanlış Yöntemler

 • Kolanın içerisinde bulundurduğu asitle lavabo açılır diye söz konusu kola ile lavabonuzu açamazsınız. Yapışkan dokusu ile kola tıkanıklığın biraz daha artmasına sebep olmaktadır.
 • Lavabo açıcı kullanarak da lavabo giderlerinizi tam anlamıyla açamazsınız, içerisinde bulundurduğu asit, lavabo sifonlarını eritir, en yakın conta dan başlayarak tüm plastik contalara zarar veren ve işe yaramayan yöntemlerdendir.
 • Tesisatçı sorunsalı, lavabo tıkanıklığı açma için çağırdığınız su tesisatçısı, elindeki cihazla kısa sürede lavabonuzu açarak, giderin tamamen açıldığını bir daha tıkanmayacağını hatta musluğu açarak suların rahatlıkla giderden gittiğini anlatır, ancak sorunu tespit etmeden sadece tıkanıklık açma çabası sizin için kısa süre sonra aynı kabusu yeniden yaşamanıza neden olacaktır, çünkü kamera ile lavabo giderleri görüntülenmesi raporlanması neden tıkanmış, tekrar tıkanacak mı, gidere ne atılmış da tıkanmış, gider de daralma mı var yoksa gider borularında bir çöküntü mü var tek tek hepsi kontrol edilerek sizlere bilgi verilmesi gerekir, bu sebeple tesisatçı taleplerinizde kameralı lavabo açan tesisatçı yada firma şeklinde arama yaparak uygun tesisat firmasını çağırmanız avantajınıza olacaktır.
 • Lavabo açma teli diğer adı gider açma teli ile lavabolarınızı açmak isteyebilirsiz, sadece evye üzerinde görünen delik de bir tıkanıklık varsa lavabo açma teli işe yarayabilir ancak tıkanıklık genelde ana hat giderlerinde olduğu için lavabo açma teli bir işe yaramayacaktır.
 • Lavabo sifonu değiştirmek isteyebilirsiniz, tıkanıklığın lavabo sifonu içerisinde olduğunu düşünmeniz gayet normal ancak lavabo evye sifonunuzu ana hat dan çıkararak içinde bir tıkanıklık var mı test edebilirsiniz. Lavabo sifonları kullanıldıkça siyahlaşmaya matlaşmaya başlayabilir bu sizi yanıltmasın, lavabo sifonlarınız zamanla siyahlaşabilir, bu siyah renk sifonun tıkalı olduğu anlamına çoğu zaman gelmez.
 • Lavabo açma sustası ile lavabo açma, elbette tesisat firmalarının kullandığı, robotun ucuna bağladığı çelik helozon yaylardır, bu robot cihazlara takılan sustalar kullanılmadan önce kamera ile giderler kontrol edilmesi gerekir

Doğal Yöntemlerle Lavabo Nasıl Açılır ?

 • Sirke karbonat karışımı ile lavabo açma yöntemi, elbette en sık yaşanan sorunlardan biride lavabo tıkanıklığıdır, sirke kendi başına doğal asit barındırır, korbanatla bir araya geldiğinde bir tıkanıklık açma çözümleyicisi gibi görünebilir, elbette uygulayabilirsiniz ancak çoğu zaman işe yaramamıştır. 1 şişe sirkeyi 1 paket karbonatla beraber bir sürahiye boşaltın karıştırın sonrasında lavaboya dökerek sonucu izleyin.
 • Sirke ve tuz karışımı lavabo açma yöntemi, lavabolarda oluşan çok basit tıkanıklıklarda işe yaramıştır, 1 şişe sirke ile 4 yemek kaşığı tuzu bir sürahiye karıştırın sonra lavabonuza dökerek sonucu izleyin.
 • Pompa ile lavabo açma yöntemi, en çok izlenen yoldur, lavabo tıkanıklığında işe yaramaktadır, evye gider borularında bir tıkanıklık var ise çözüm sağlayabilirsiniz, pompayı evye giderine bastırın ve yukarı doğru hareket ettirin bu işlemi 5-10 kere deneyin, sonuç başarılı olabilir, ancak belirtmek gerekir ki basit tıkanıklıklarda bu sorun çözüm sağlamaktadır.

Lavabo açma cihazlarımız ve kameralarımız ile lavabo tıkanıklıklarını açıyoruz, ev, işyeri, mutfak ve banyo lavabo giderlerine zarar vermeden, İstanbul’un tüm ilçelerine servis.

Kesin Sonuç İçin Lavabo Tıkanıklığı Açma Firması

Değerli müşterilerimiz, lavabo tıkanıklığı, her gün 50-70 üzeri müşterimize verdiğimiz profesyonel hizmetlerdendir. Lavabo açma teli, pompa ile lavabo açma, karbonat sirke tuz ile lavabo açma, lavabo aç gibi kimyasallarla lavabo açma gibi çözümler sadece zaman kaybı ve enerji kaybıdır.

Lavabo tıkanıklığı için mutlaka kameralı lavabo açıcı firma dan destek almanız önemle bilmenizi istediğimiz bir husustur. Tıkalı lavabo giderleri açma için

tıkanan gider borusu nasıl açılır, tıkanan lavabo nasıl açılır, lavabo açma teli, lavabo tıkandı su gitmiyor, tıkanan lavabo nasıl açılır video, tıkalı banyo gideri nasıl açılır, limon tuzu ile lavabo açma, lavabo tıkanıklığı açma fiyatları gibi bir çok konuda size bilgi verdik, ancak tıkalı lavabo gideri için mutlaka tesisat firmamız dan destek almanız gerekir, profesyonel destek, tıkanıklık sorunlarınıza kesin çözüm için garanti tesisat firmamızın çözümlerinizden faydalanmanız gerekir.

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerine aynı fiyata lavabo tıkanıklığı açma hizmeti sunan kurumsal tıkanıklık açma firmasıdır. Firmamızı hafta sonu dahil tüm günler arayabilirsiniz.

GARANTİ TESİSAT YILLARCA SU TESİSATINDA UZMAN...